Zlecenie poszukiwań doradcy personalnemu

Pan Kramer – jak wiele innych osób – żywił złudzenia, że doradca personalny będzie szukał dla niego pracy. Nie był tylko pewien, jak ma zagadnąć w tej sprawie znanego mu doradcę. Mamy tu do czynienia z powszechnym nieporozumieniem. Doradcy personalni szukają na zlecenie przedsiębiorstwa odpowiedniego menedżera na wolne stanowisko. Opłacani są przez przedsiębiorstwo, nie przez menedżera. Do poszukiwania pracy można jednak włączyć kontakty z doradcami personalnymi. Pan Kramer musi się zaprezentować jak największej liczbie doradców personalnych, bo być może jeden z nich sprawuje nadzór nad projektem, do którego pasowałby. W takim wypadku doradca personalny wykazuje natychmiastowe zainteresowanie. Pan Kramer zawsze powinien mieć na uwadze, że może stanowić interesującą pozycję w ofercie doradcy personalnego.

Ponieważ sama otrzymuję mnóstwo telefonów od poszukujących pracy menedżerów, którzy przypuszczają, że jako doradca personalny, którym nie jestem, mogłabym znaleźć im pracę, wiem, jak niezręcznie większość z nich się zachowuje. Doradcy personalni mają mało czasu. Trzeba im przedstawić krótko i precyzyjnie, co klient robił do tej pory i jakie ma plany na przyszłość. Treściwa jedno- lub dwuminutowa autoreklama pozwala doradcy personalnemu natychmiast ustalić profil klienta i zdecydować, czy jest on dla niego interesujący.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>