Z interesującymi pośrednikami

Z interesującymi pośrednikami warto przeprowadzić osobistą rozmowę, klient powinien jednak pamiętać, że niewiele osób lubi, gdy ktoś przeszkadza im w pracy, rezolutnie oświadczając „Byłem w pobliżu, więc pomyślałem, że wpadnę” . W zależności od uzgodnień klient zostawia w agencji swe dokumenty, po czym mniej więcej co trzy tygodnie kontaktuje się telefonicznie z pośrednikiem i potwierdza, że nadal szuka pracy.

Agencje pośrednictwa pracy lub nawet firmy pośredniczące w zatrudnianiu pracowników czasowych są dla klienta interesujące nie tylko z uwagi na ewentualną ofertę pracy. Często dysponują one dobrze udokumentowanymi informacjami na temat potrzeb przedsiębiorstw i z tego powodu również są interesujące dla klienta. Na pewno warto stale przypominać im o sobie. I w tej sytuacji prawdziwe jest bowiem stwierdzenie, że klient otrzymał ofertę pracy, ponieważ „przypadkowo” zadzwonił w odpowiedniej chwili. A czasochłonność opisanej operacji jest – podobnie jak w wypadku urzędu pracy – umiarkowana. Trzeba poświęcić dwa dni na wstępne rozpoznanie możliwości, a później maksymalnie trzydzieści minut raz na trzy tygodnie na rozmowy z pięcioma pośrednikami, którzy z punktu widzenia klienta mogą być interesujący.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>