Państwowe agencje pośrednictwa pracy

Pan Kramer – jak większość ludzi – nie ocenia zbyt dobrze możliwości państwowego pośrednictwa pracy . Słyszał i czytał o nim same złe rzeczy, słyszał też, że urzędy pracy nie mają żadnych interesujących ofert. Z przykrością myśli, że będzie musiał tam się udać, jeżeli przed końcem okresu wypowiedzenia nie znajdzie zatrudnienia, co uzna za swą porażkę.

Z perspektywy konsultanta. Należy bez uprzedzeń rozważyć możliwości urzędów pracy. Przypuszczalnie są one większe, niż wynika z opinii o nich, i na pewno trzeba włączyć skorzystanie z ich usług do strategii szukania pracy. Klienci nie powinni wprawdzie pokładać zbyt wielkich nadziei w urzędzie pracy, nie powinni też jednak lekceważyć oferowanych przezeń możliwości. Ponadto zręcznie postępując, można uczynić z tamtejszego konsultanta propagatora własnych interesów. Niemieccy menedżerowie mogą skontaktować się z Centralnym Urzędem Pośrednictwa Pracy (Zentralstelle für Arbeitsvermittlung – ZAV), działającym na zasadach normalnej firmy doradczej, i włączyć go do kampanii poszukiwania pracy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>