Outplacement indywidualny

Outplacement indywidualny dla specjalistów i kadr. łymi partnerami handlowymi. Otwarcie się z nimi żegnając, oszczędzamy im niezręcznych rozważań, czy przypadkiem spotkanie z „ofiarą redukcji” nie będzie dla niej niemiłe. O pozytywnych efektach tej taktyki świadczy nieodmiennie zaskoczenie i ulga moich klientów, którzy nie oczekiwali, że spotkają się z tak licznymi dowodami współczucia i sympatii.

Oprócz emocjonalnych aspektów pożegnania z przedsiębiorstwem trze-ba wziąć pod uwagę, że kontakty z osobami pozostającymi w firmie można wykorzystać jako dogodne punkty zaczepienia w poszukiwaniu pracy. Ponieważ w podobnej sytuacji klient jest zawsze pytany o przyszłe plany zawodowe, nasuwa się okazja, by sprawdzić, czy rozmówca nie mógłby udzielić jakichś wskazówek, polecić kogoś, z kim można by porozmawiać, bądź nawet, czy nie słyszał o jakimś wolnym stanowisku . Często dzięki takim rozmowom udaje się nawiązać pierwsze kontakty, a w każdym razie rozmówca staje się kolejną osobą, która wie, że na rynku pojawił się nowy fachowiec szukający pracy. Jeśli osobiste pożegnanie nie wchodzi w grę, przydatny może się okazać uprzejmy list pożegnalny bądź e-mail, ponieważ w ten sposób adresat otrzymuje również prywatny adres klienta.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>