Kto odpowiada na ogłoszenia o poszukiwaniu pracy

Proszę pana Kramera, by realistycznie oceniał sytuację zwiazaną z ogłoszeniem o poszukiwaniu pracy. Po ukazaniu się anonsu spotka się z różnymi reakcjami, nie tylko takimi, jakich by oczekiwał. Doświadczenie mi mówi, że reakcje na opublikowane ogłoszenie o poszukiwaniu pracy można podzielić na trzy kategorie.

Kategoria 1. Na ogłoszenie odpowiadają osoby świadczące usługi finansowe, przedstawiciele firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią oraz przedsiębiorstwa, które kuszą wysokimi dochodami w zamian za sprzedaż ekspresów do kawy. Oczywiście nie mam nic przeciwko świadczeniu usług finansowych, jeśli tylko klient tym się zainteresuje. Z reguły jednak kontaktujące się osoby nie zwracają uwagi na wcześniejsze doświadczenia klienta, lecz zwracają się do wszystkich ogłoszeniodawców, którzy dali do zrozumienia, że szukają zarobku. Z tego też powodu rzadko się zdarza, by ogłoszenie i odpowiedź na nią pasowały do siebie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>