Kategoria 2

Kategoria 2. Na ogłoszenie reagują osoby prowadzące kursy poszukiwania pracy i konsultanci ds. outplacementu, którzy proponują klientowi, że w zamian za umiarkowane honorarium pomogą mu sporządzić życiorys zawodowy i list motywacyjny oraz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Także i tym osobom nie można zarzucić nic złego, czasem nawet ich pomoc bywa zalecana. Jednak w tej fazie poszukiwań ich oferta nie odpowiada już zazwyczaj oczekiwaniom i potrzebom klienta.

Kategoria 3. Na ogłoszenie odpowiadają doradcy personalni lub przed-siębiorstwa, które rzeczywiście oferują miejsce pracy. I o tę właśnie kategorię odbiorców chodzi. Jeżeli dzięki zamieszczeniu anonsu pan Kramer zostanie zaproszony choćby na jedną rozmowę, można uznać, że przedsięwzięcie się opłaciło, nawet jeśli rozmowa ta nie doprowadzi do zatrudnienia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>