Księgowość w mieście Kraków. Jak umowa zawarta przez biuro księgowe

Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym powinna się rozpocząć od podpisania umowy przekazania danych osobowych. Biuro księgowe Kraków jest bowiem zobligowane do przestrzegania Ustawy o ochronie danych osobowych. Każdy przedsiębiorca, który co miesiąc przekazuje do biura rachunkowego szereg dokumentów, zaświadczeń oraz faktur przekazuje również swoje poufne dane jak również dane swoich kontrahentów. Bez względu na to czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej, wieloosobowej spółce czy innej formie działalności. Ustawa obliguje więc również Klientów biur rachunkowych o zapewnienie odpowiedniej ochrony. Umowa podpisana z biurem rachunkowym dotycząca współpracy powinna więc zawierać również umowę odnosząca się do powierzenia danych osobowych. Wszystko powinno być sporządzone na piśmie. Tego typu umowa powinna zawierać jasno określony cel przekazania danych osobowych. Ustawa co więcej obliguje biura rachunkowe do spełnienia określonych wymogów co do przechowywania danych osobowych. Biuro rachunkowe powinno odpowiednio zabezpieczać i chronić otrzymane dokumenty i zgromadzone na nich dane.

Biuro księgowe w Krakowie musi zapewniać ochronę danych osobowych

Jeśli dane gromadzone są w formie papierowej dostęp do nich powinni mieć tylko uprawnieni pracownicy, stażyści bądź praktykanci. Jeśli dokumenty przechowywane są w formie elektronicznej powinno się to odbywać na zabezpieczonych serwerach. Absolutnie dostępu do poufnych danych nie mogą mieć osoby do tego niepowołane. Co więcej biuro księgowe Kraków powinno nawet wyznaczyć administratora danych osobowych. Osoba oddelegowana do tego zadania powinna nadzorować sposób przechowywania danych. Jeśli dostęp do chronionych danych ma osoba niepowołana dla biura księgowego może to oznaczać bardzo poważne konsekwencje, łącznie z odpowiedzialnością karną.

Biuro Księgowe Kraków

W naszym kraju funkcjonuje nawet odpowiedni organ sprawdzający czy dane osobowe są odpowiednio przechowywane. Mowa o Generalnym Inspektorze Ochrony Danych Osobowych. Wiele osób z pewnością z tą nazwą a raczej funkcją spotyka się po raz pierwszy. Biura rachunkowe jak również wszelkie inne instytucje przechowujące dane osobowe powinny mieć się na baczności. Jak ostrzega główny Inspektorat kontroli będzie coraz więcej. Biuro rachunkowe, które skrupulatnie podchodzą do ochrony danych osobowych mogą z tego uczynić swój główny atut. Wbrew pozorom dla przedsiębiorców istotne jest to by jego dokumenty były przechowywane w miejscu bezpiecznym, a dostęp do nich miały jedynie osoby ku temu powołane. W czasach gdy kredyt gotówkowy można dostać tylko na podstawie danych z dowodu osobistego ochrona prywatnych danych jest niezmiernie ważna. Biuro księgowe Kraków w oczach przeciętnego przedsiębiorcy może więc wiele zyskać stawiając na profesjonalizm i zapewniając bezpieczeństwo. Na tle tak ogromnej konkurencji jeśli chodzi o biura rachunkowe warto się czymś wyróżnić. Rzecz jasna nie można też zapominać o merytorycznym przygotowaniu do zawodu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>